IB HAZIRLIK PROGRAMLARI


IB Hazırlık programlarımızda öğrenciler deneyimli ve sertifikalı, ana dili İngilizce olan yabancı IB öğretmenleriyle çalışırlar. Dersler birebir özel ders şeklinde veya birkaç kişiden oluşan küçük gruplar halinde yürütülür.

IB PROGRAMI

Uluslararası Bakalorya(IB) Programı 16-19 yaşları arasındaki öğrenciler için hazırlanmış olan iki senelik üniversite öncesi programıdır. Bu programın amacı öğrencileri üniversiteye hazırlamaktır. Akademik açıdan bakılırsa öğrenciler zorlayıcı bir programdır. Dünyada IB Programı uygulayan 4000'den fazla okul vardır ve bu sayı gitgide artmaktadır.

IB DERSLERİ

IB programında 6 farklı grup vardır ve öğrenciler bu gruplardan istediği dersleri seçer. Her dersten en fazla 7 puan alınabilir ve toplam geçme skoru 24'tür. Toplam olarak en fazla 42 puan ve ek olarak projelerle birlikte gelen 3 puanla birlikte en yüksek 45 puanla mezun olunabilir.

6 farklı ders grubu şunlardır:

  • 1.Ana Dil ve Edebiyat
  • 2.Yabancı Dil Dersleri
  • 3.İnsan ve Toplum Bilimleri
  • 4.Deneysel Bilimler
  • 5.Matematik
  • 6.Güzel Sanatlar ve Seçmeli Dersler

IB SINAVLARI TARİHLERİ

Türkiye'de bazı liselerde IBDP dersleri verilmektedir ve IB sınavına girip IBDP diploması almak için IB derslerinin alınmış olması zorunluluğu vardır. IB sınavları Türkiye'de her sene mayıs ayında yapılır ve sınavın sonuçları temmuz ayı açıklanır.

IB SINAVLARINA HAZIRLIK VE KURSUMUZ

Kuruluşumuz sahip olduğu profesyonel ve native öğretmenler ile eksiksiz bir IB hazırlığı programı sunar. İstanbul genelinde Anadolu ve Avrupa Yakası’nda istediğiniz yerde eğitim alma şansınız varken aynı zamanda Beşiktaş ve Kadıköy One World Test merkezlerinde de ders yapma olanağınız bulunur. Ders programları öğrencinin ihtiyacına yönelik, kişiye özel çözümler içerir ve öğrencinin istediği zaman dilimlerinde ders yapabilmesine fırsat tanır.