TOEFL HAZIRLIK PROGRAMI


toefl hazırlık

Kuruluşumuzda öğrenciler deneyimli ve sertifikalı, ana dili İngilizce olan yabancı TOEFL öğretmenleriyle çalışırlar. Dersler birebir özel ders şeklinde veya birkaç kişiden oluşan küçük gruplar halinde yürütülür.

TOEFL Özel Dersler:

Birebir TOEFL dersleri, öğrencinin seçtiği bir mekanda (ev, iş yeri vb.) veya One Worldist'in Beşiktaş ve Kadıköy ofislerinde yapılabilir. Ders saatleri öğrencinin takvime uygun bir şekilde ayarlanır. Sabah 8.30’dan akşam 10'a kadar ders yapma imkanı vardır. Daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız...

TOEFL Grup Dersleri:

TOEFL grup dersleri, One Worldist'in Beşiktaş ve Kadıköy ofislerinde yürütülmektedir. Sınıflar 4-5 öğrenciden oluşur. Derslerin hangi gün olacağı ve hangi saatlerde yapılacağı grubun isteğine göre belirlenebilir. Detaylar için buraya tıklayınız...

TOEFL TEST HAZIRLIK

Dersler 12/24/36/60 saatlik programlar şeklinde native öğretmenler tarafından verilir.

TOEFL, en yaygın olarak ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce eğitim veren üniversitelere girişlerinde kullanılan bir testtir. Aynı zamanda resmi ve özel sektörlerde çalışanların ya da çalışmaya aday olanların İngilizce seviyelerini ölçmek için de kullanılır.

Bu test 200-250 dakika(internete dayalı) veya 170 dakika(kağıt üzerinde) uzunluğundadır ; ya internet üzerinden yada sınav kitapçığı şeklinde; okuma, konuşma, yazma ve dinleme olmak üzere dört ayrı bölümden oluşur. TOEFL hazırlık kursları öğrencilere yaptırdığı örnek sorular ve çalışmalarla her bölümden gelecek soruların içerik ve yapısı hakkında bir öngörü sağlar. 

Metodolojimiz:

TOEFL hazırlık derslerine başlamadan önce, öğrencinin bugün sınava girse kaç puan alabileceğini görmek için bir değerlendirme (seviye tespit) testi uygulamaktayız. Eğer çıkan sonuç çok açık değilse bir sınav daha uygulanabilir. TOEFL sonucuna ve/veya öğrencinin seviye tespitine göre öğrencinin ihtiyacına en uygun program TOEFL test uzmanlarımız tarafından oluşturularak bir ders programı başlatılır.

Her bir öğrencinin farklı bir öğrenme tarzı olduğunu dikkate alarak değişik eğitim kaynaklarını ve tekniklerini içeren çok yönlü bir eğitim yaklaşımı kullanırız. Bu eğitim yaklaşımıyla öğrenciyi sadece fikir ve taktik bakımından geliştiren bir çalışma değil aynı zamanda sınavdaki kelime ve telaffuz, okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerinde öğrencinin hedeflerinin tümünü kapsayan bir çalışma sağlamaktayız.