SAT/ACT HAZIRLIK PROGRAMI


sat sınavı

Bazı öğrenciler hangi SAT puanına ihtiyacı olduğunu bilirken bazı öğrencilerin ise hangi puanı alması gerektiği ve nasıl bir zaman planlamasına ihtiyacı olduğu konusunda yardıma ihtiyacı vardır.

Hangi puana ihtiyacı olduğunu bilenler için önce öğrencinin mevcut seviyesini belirleriz, bu bilgi istediği puanı elde etmek için bugün hangi noktada olduğunu bize gösterir. Akabinde uzman SAT danışmanlarımızla öğrencinin seviyesi ve hedeflediği puana göre bir program oluşturulur.

SAT’den alması gerektiği puanı bilmeyen veya SAT başarısından emin olmayan öğrenciler için hem seviye tespit sınavı hem de SAT Placement testini uygularız. Akabinde ihtiyacı olan puanı ve bu planın gerçekleşmesi için gerekli olan yaklaşık süreyi belirleriz.

Bir seviye testi ve SAT Placement testi uygulanmasını takiben düzenli olarak derse gelen, ev ödevlerini yapan öğrenciler, belirlediğimiz program ve süre dahilinde, %95in üzerinde SAT başarısına sahiptir. Kalan yüzde 5 hedeflerine biraz daha fazla çalışarak ulaşır.

Üniversite ve Kolej Başvuru Danışmanlığı

Üniversite ve kolej hazırlığı SAT sınavı ile bitmez. Öğrenciler aynı zamanda başvurmak istediği okulu seçmelidir. Gerekli başvurular yapılmalı (başvuru formları doldurulmalı) ve ilgili okula yönelik başvuru kompozisyonu yazılmalı. One World Test, bu sürecin her aşamasında size yardımcı olabilir.

Üniversite Danışmanlık Hizmetleri hakkında görüşmek için lütfen bize ulaşın.

SAT Hazırlık Programları: 12/24/36/48 saatlik kişiye özel hazırlık programları

SAT Amerika’da üniversiteye başvuranları değerlendirmek üzere sınav kitapçığı ile yapılan standart bir sınavdır. Amerika’da bütün kolejlerde uygulanır ve sıklıkla burs verilirken kullanılır.

SAT derecesi kolej başvurularında, hazırlık kurslarında alınan derecelerden sonra başarıyı gösteren ikinci en önemli faktör olarak değerlendirilir. Herkes SAT sınavında aldığı fazla puanların faydasını görür ve böylece istenilen bölümde okuma ve burs alma potansiyeli artar.

İster evinizde veya ister farklı bir mekanda ders verebilecek, beklenti ve tercihlerinize uygun, bay, bayan, Amerikalı ya da İngiliz olmak üzere deneyimli SAT öğretmenlerinden oluşan uzmanlar ile eğitimler birebir ya da grup şeklinde verilir.

SAT testinin ana bölümleri (kanıta dayalı okuma ve yazma, matematik, seçmeli essay) dışında ayrıca SAT’ın yirmi farklı alandaki özel testleri (örneğin tarih, sosyal bilimler, fen bilimleri vb.) de deneyimli olduğumuz bir alandır. SAT’ın bu özel testleri, konuşma ve düşünme becerileri dışında, belli konulardaki bilgi birikimini anlamaya yöneliktir.

SAT üç saat (seçmeli essay ile birlikte 3 saat 50 dakika) uzunluğundadır ve hızlı düşünme, problem analiz etme ve matematik problemleri çözme, anlama ve yazma kabiliyetinizi test eder. SAT puanlama sistemi karışık bir prosestir. 1600 puanlık bir skala üzerinde değerlendirilir ki bunlar 800'er puanlık matematik ve kanıta dayalı okuma-yazma bölümleridir. SAT sonuçları bir çan eğrisi üzerinde gösterir. Bu çan eğrisinde ortada yer alan puan her zaman 500'e yakındır ve diğer frekanslar 200-800 arasında değişir.

ACT HAZIRLIK PROGRAMI: 12/24/36/48 saatlik kişiye özel hazırlık programı

Birçok üniversite şimdilerde SAT sınavının yanı sıra ACT sınavını da kabul etmektedir ve her geçen gün öğrenciler her iki sınava da giriyor ve puanlarını buna göre kullanıyor. ACT sınavı, SAT sınavından oldukça farklıdır, bu yüzden de farklı stratejiler ve çalışmalar gerektirir. Yapacağınız deneme sınavına göre becerilerinizi ölçeceğiz ve sonrasında bu sınav için ihtiyaç duyduğunuz zaman kullanımı, beceriler ve strateji gibi noktaları geliştirmeniz için yardımcı olacağız.

ACT Puanlaması nasıl yapılır?

ACT, birçok yönden SAT sınavından farklıdır ve sizin için en uygun olan sınava karar vermeden önce bu farklılıkları bilmek oldukça faydalı olacaktır. ACT sınavı genel lise konularına daha yakındır ve SAT sınavından farklı olarak fen bilgisi bölümü de içerir. Ayrıca, ACT sınavındaki matematik konuları SAT sınavındakilerden daha ileri seviyededir. Essay bölümü SAT sınavında zorunlu iken ACT sınavında seçmelidir. Hepsi olmasa da çoğu üniversite SAT ve ACT sınavlarını kabul etmektedir, bu yüzden de öncelikli olarak hangi okula gitmek istediğini belirlemek önemlidir.

ACT Sınavındaki tüm çoktan seçmeli bölümlerin puanlaması

Her doğru cevap bir puandır. (Yanlış cevap verilmiş veya boş bırakılmış sorulardan puan kaybedilmez.)

Ham puan, tüm bölümlerdeki doğru cevap sayısı üzerinden hesaplanır. Örneğin, İngilizce bölümünde 75 sorudan sadece 50 soruya doğru cevap verilmişse, ham puan 50’dir.)

Ham puan 1-36 puan arasında daha sonra zorluk derecelerini de gösteren ölçümler içeren bir sayıya çevrilir.

Toplam puan çoktan seçmeli dört bölümün orantılanmış puanın ortalamasıdır. Bu puan da en yakın olduğu tam sayıya yuvarlanır. 1/2’den az sayılar altındaki tam sayıya, 1/2’den yüksek sayılar ise bir kendinden sonra gelen tam sayıya yuvarlanır.

Örneğin, 23+25+25+25 = 98/4 ki bu da 24.5 sonucunu verir ve 25’e yuvarlanır.

Aynı zamanda son puan raporu/sonucu öğrenci puanın diğer öğrencilerin puanı ile karşılaştırıldığı bir yüzdelik sıralama içerir.