IELTS HAZIRLIK PROGRAMLARI

IELTS Hazılık Programları ve detaylı bilgi için aşağıdaki programları inceleiyniz veya arayınız. 

IELTS BireBir Ders

18/30/60 derslik program kişiye özel ilerleme programı ve mock test.

IELTS Hızlı 4 Kişilik Grup Programı

30 ders saati hızlı IELTS grup dersi programı. 

IELTS Grup Dersi

Maksimum 8 kişilik ILETS grup dersi. Ingiliz ve Amerikalı öğretmenler ile 54 ders saati

IELTS HAZIRLIK PROGRAMI


ielts hazırlık

IELTS sınavı, İngilizcesini kullanarak okuyacak ya da çalışacak adayların dil seviyelerini ölçmek için düzenlenmiş bir testtir. Özellikle İngiltere, Avusturalya, Kanada, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nin bir kısmındaki üniversitelere kabul için gereklidir. Ayrıca resmi kurumlar, göçmenlik başvuruları ve diğer devlet organları nezdinde de tanınan bir sınavdır.

One Worldist 2009’dan bu yana, çoğu İngiliz olmak üzere birçok tecrübeli ve eğitimli IELTS öğretmeni ile Türk öğrencilerin IELTS sınavına hazırlığında ve bu öğrencilerin istedikleri bölümlere geçmelerini sağlayan puanları almalarında yardımcı olmaktadır. IELTS dersleri sınıfta, evlerde veya ofiste verilmektedir.
Iidp ieltsDP IELTS PartnerIELTS TEST HAZIRLIK PROGRAMI 

12/24/36/60 saatlik programlardan oluşmaktadır. Dersler birebir native IELTS öğretmeni ile ya da 4-5 ya da 8-10 kişilik özel gruplar halinde programlanacaktır.

One Worldist'te alanında uzman en iyi öğretmenlerle , tamamen hedef odaklı çalışırsınız. Hedef odaklı yaklaşımla son derece başarılı puanlar alan öğrencilerimizin başarılarına katkıda bulunmaktan gururluyuz. 


IELTS SINAVI NASIL YAPILMAKTADIR?

Dünyada 400’den fazla test merkezi IELTS sınavı yapar. Bunların çoğu British Council, IELTS Avustralya ya da üniversiteler ve dil okulları tarafından gerçekleştirilir. Bazı test merkezleri aynı zamanda IELTS ile daha önceden organize edilmek suretiyle kendi merkezleri dışında yerlerde de büyük gruplar için test yapma imkanı sunarlar. Bunun için en yakın yerel sınav merkezi ile bağlantı kurulabilir ya da web sitesinden bilgi edinilebilir.

IELTS dört yan test ya da modülden oluşur. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma. Test için öngörülen toplam süre iki saat kırk beş dakikadır. Tüm öğrenciler bu dört test bölümünü tamamlamak zorundadır. Tüm öğrenciler aynı dinleme ve konuşma testini alırken, seçtikleri IELTS testi çeşidine göre (akademik ya da genel), farklı okuma ve yazma testleri alabilirler. Bazı merkezlerde konuşma sınavı, farklı bir günde veya daha sonraki iki gün içinde de gerçekleşebilir.

IELTS dinleme sınavları 30 dakika kadar sürer ve dört bölümden oluşur. Her bölüm ya bir diyalog ya da bir monologdur. Test sadece bir kere dinlenir ve sorular dinleme sırasında cevaplanır, yine de doğruluk kontrolü için ek zaman verilir.

IELTS okuma sınavı altmış dakikadır. Öğrencilere akademik bir okuma parçası verilir ya da genel okuma eğitimi testi veriler. Her iki test de üç bölümden oluşmaktadır.

IELTS yazma testleri de altmış dakikadan oluşmaktadır ve her test üç bölümdür. Yine akademik ya da genel değerlendirme testlerinden biri uygulanır. Öğrenciler farklı yazma becerileri gerektiren farklı iki etkinlikten sorumludur. Konu başlıkları ise değiştirilemez.

IELTS konuşma testleri ise özel eğitimli öğretmenlerle birebir mülakat şeklinde gerçekleştirilir. Öğretmen, adayı üç ayrı bölümde değerlendirir, takdim ve görüşme, adayın belli bir konu hakkında bir iki dakika konuşması ve en sonunda adayın söyledikleri ile ilgili karşılıklı konuşma. Bu bölüm toplamda on bir ila on dört dakika kadar sürer.