METODOLOJİ


egitim metodolojisi

Hem İş hem de Genel İngilizce'de, en iyi öğrenme yöntemi önce potansiyel öğrencilerin İngilizce bilgilerinin ve yeterliklerinin analiz edilmesini içerir.

İlk Adım: Yerleşim

Her öğrenci dilbilgisi, okuma, yazma ve konuşma içeren bir İngilizce seviye belirleme sınavına girecektir. Anadili İngilizce olan bir kişi bu testleri değerlendirecek ve öğrenci seviyelerine karar verecektir.

İkinci Adım: Derslerin Tanımlanması

24/36/72/96 saat karma Genel ve İş İngilizcesi kursları. Kurslar işyerinde veya Taksim'deki Tek Dünya Dil Akademisi'nde veya Kadıköy ofisinde yapılabilir. Ders saatleri, çalışanların programlarına ve ihtiyaçlarına bağlı olarak esnektir. Ancak, öğrencinin öğrenme hızını etkileyeceği için öğrencilerin haftada 6 saatten daha az zaman almamalarını öneririz.

Acemi

Öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarına bağlı olarak, başlangıç ​​seviyesi öğrenciler ağırlıklı olarak dilbilgisi ve kelime bilgisine odaklanan bir ders alacaktır. Bu beceriler, öğretmenle etkileşim kurarak ve konuşma aktiviteleri yoluyla sınıfta dilbilgisi ve kelime bilgisini kullanarak öğrenilecektir. 

Orta düzey

Orta düzey öğrenciler kısa bir dilbilgisi tanıtımı ve ardından Genel ve İş İngilizcesi kelime gelişimine odaklanan derslerle başlayacaktır. Konuşma ve akıcılık uygulaması, herhangi bir ara kursun büyük bir bölümünü oluşturacaktır.

İleri

İleri düzey öğrenciler, kısa bir ileri dilbilgisi tanıtımı ve ardından telaffuz becerilerini geliştirmeye ve konuşma akıcılığına odaklanan derslerle başlayacaktır.

Gramer

Tüm seviyelerin bir dilbilgisi bölümü vardır. Dilbilgisi odağı seviyeye bağlı olarak değişir ve öğrenci cümlelerinin netliğini ve karmaşıklığını geliştirmeye odaklanır. Tüm dilbilgisi tahtada kısa dersler yapıp sözlü anlatım yoluyla yerinde dilbilgisi kullanılarak öğrenilir.

Okuma

Tüm seviyeler telaffuz becerileri ve kelime dağarcığını geliştirmek için okuma alıştırmaları içerir. Okuma, konuşma konularına öncülük edecektir.

Yazı

Tüm seviyeler öğrencinin yazmasını gerektirir. Yeni başlayanlar, cümle yapımı gibi basit yazma tekniklerini mükemmelleştirmeye odaklanacaktır. Orta düzey öğrenciler, ana dili İngilizce olan kişilerle iletişim kolaylığını kolaylaştırmak için e-posta ve yönlendirme gibi temel yazma tekniklerini öğrenmeye başlayacaklardır. İleri düzey öğrenciler, mektup, e-posta, not, sunum ve diğer günlük yazılı iletişim biçimlerini içeren ofiste yazma dersleri alacaktır.

Konuşuyorum

Tüm dersler konuşma odağına sahiptir ve tüm öğrencilerin sınıfta konuşmaları gerekecektir. Tüm dersler etkileşimlidir.

Kelime hazinesi

İş İngilizcesi kurslarımız, işinizi yürütürken aynı zamanda İngilizce öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dersler işletmenizle ilgili kelime dağarcığını geliştirmeye odaklanır.