KURUMSAL EĞİTİMLER

kurumsal eğitimler

(In-house) Şirket İçi Eğitim

Şirket içi eğitimler, kurum kültürünün oluşturulması ve kurumsal bağlılık yaratmada çok önemlidir. Çalışanların dil becerilerini geliştirmekle birlikte iş kalitesini yükseltmek ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak,  nitelik olarak iyileşmeyi sağladığı gibi aynı zamanda  sadakat hissi yaratır. Değer hissi oluşturarak motivasyonu artırır.  Kurumiçi eğitimler çalışanların şirket-iş tercihinde başat rol oynar. Özellikle yabancı dil eğitimleri şirketlerin  çalışanlarına yatırım yaptığı en yaygın olandır. 

One Worldist olarak şirket içi eğitimlerimiz İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İspanyolca dillerinde başlangıçtan ileri seviyeye kadar konuşma geliştirme, genel-iş, gramer.. vd. alanlarındadır.  İyi  planlanmış ders içerikleri, ihtiyaca uygun düzenlenmiş ders programları ile kurum ihtiyaçlarına birebir uygun eğitim verir, gelişim ve memnuniyeti en yüksek seviyede tutar. 

Eğitmenler bireysel/grup eğitiminde tecrübeli , uluslararası sertifikalı, seçkin native-yabancı öğretmen profilinden oluşur. Derslerin yapılacağı gün ve saatler katılımcılara uygun olarak eğitim departmanımız ve şirket yönetimi ile ortaklaşa belirlenmektedir. İster çalışma saatlerinde ve isterse çalışma saatleri dışında yapılabilir. Eğitimin lokasyonu kurum isteğine göre belirlenir; ister kurum lokasyonunda ister Online yapılabilir.

Programın başında  katılımcılara bir seviye tespit sınavı uygulanarak gruplandırılır ve seviye/beklentiye göre müfredat uygulanır. Eğitimin içeriği ve süresi, alanında uzman yabancı eğitmenlerden oluşan eğitim departmanımız tarafından şirket yönetiminin de bilgisine başvurularak belirlenir. Eğitimin ortasında ve sonunda katılımcıların gelişimleri tespit edilerek, istenirse şirket yönetimine raporlanır.  Doküman, materyal ve kitaplar One Worldist tarafından temin edilir. 

Kapalı Grup Eğitim

Şirket çalışanlarına özel, in-house eğitimlere alternatif olarak sunulan bir hizmettir. Şirket içi eğitimlerle aynı içerik ve paralel yapıda gerçekleştirilir. Kapalı grup eğitiminin şirket içi eğitimden farkı  çalışanların eğitimi One Worldist Beşiktaş Eğitim salonunda almalarıdır.

Kapalı grup eğitimlerin mekan değişikliği avantajı bulunur. Kurum atmosferinden uzaklaşan çalışanlar farklı bir mekanda dersleri yürüttüklerinde farklı bir sinerji oluşur, motivasyon yükselir.

Eğitim  takvimin planlaması;  eğitim departmanımız ve şirket yönetimi ile ortaklaşa belirlenen gün ve saatler olmak üzere  İstanbul'un her yerinden ulaşımın çok kolay olduğu Beşiktaş şubemizde organize edilir. İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Rusça olmak üzere her dilde , uzman , sertifikalı native öğretmenle yapılır.

İçerik ve planlama şirket-içi eğitimlerdeki gibidir.

Özel Dersler

Eğitimler, kişinin isteğine göre şirket merkezinde ya da One Worldist Beşiktaş ofisinde veya online verilmektedir. Katılımcı ile eğitmenin takvimine göre  belirlenen gün ve saatlerde organize edilir. Eğitimin içeriği katılımcının isteğine, ihtiyacına, öğrenim stiline, hedefine  göre belirlenir. Bir müfredat dahilinde ancak katılımcıya göre özelleştirilen içeriği bulunur.

Pek çok çalışan ve yönetici için oldukça yaygın olarak kullanılır, kişiye özel yapılandırılmış bir içeriği olduğu için önemli bir avantaja sahiptir.

İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Fransızca, Rusça ve Yabancılar için Türkçe olmak üzere, Genel-İş,  Gramer, Conversation ya da ESP programları içerikli dersler uygulanabilmektedir.

Yüksek nitelikli , uzman sertifikalı yabancı öğretmenle birebir, yüz yüze veya online yapılır.

Seviye Tespit Sınav Danışmanlığı

Şirketlerin insan kaynakları departmanlarının çok fazla ihtiyaç duyduğu ve özel olarak sunulan bir diğer eğitim hizmetimiz ise Seviye Tespit Sınav Danışmanlığı’dır. Şirketlerin, işe alım süreçlerinde aday değerlendirmelerini sağlamak ve mevcut personellerinin dil becerileri hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için sağladığımız bir eğitim hizmetidir. Şirkete özel olarak hazırlanabilecek Seviye Tespit Sınavları tamamlandıktan sonra eğitim kadromuz tarafından değerlendirilir ve şirkete raporlanır.

İş İçin Yabancı Dil

Günümüz iş adamları, yönetici ve çalışanlarının, uluslararası iş yaşamına rahat bir biçimde entegre olmalarını ve farklı ülkelerde meslektaşları ve müşterileriyle rahat bir iletişim kurmalarını sağlamak amacını içeren bir hizmetimizdir. Programın içeriği, yöneticilerin ilgi alanları ve ihtiyaçları göz önüne alınarak oluşturulmakta ve eğitimler deneyimli bir öğretmen kadrosu tarafından verilmektedir. İş ingilizcesi derslerinde temel olarak iş yaşamındaki kelime bilgisi (vocabulary), kullanılan üslup, mail yazma, kurumsal ifadeler, toplantı yapma ve yönetme, konferans, açılış ve kapanış konuşmaları, kurumsal prezentasyon, kendini rahat, profesyonel ve kurumsal bir şekilde ifade edebilme ..vs alanlarındadır.

Yüz yüze veya online olarak yapılabilmektedir.

Özel Amaçlı Diğer Eğitimler

 • Toplantı yönetme
 • Doğal ve akıcı konuşma
 • Resmi yazışmalar
 • Rapor hazırlama
 • Telefon görüşmeleri
 • İş ve ekonomi gazete ve dergileri okuyup anlama

Eğitim Türleri

 • Kapalı Mekan Eğitimleri
 • Açık Alan Eğitimleri
 • Sanal Ortam Eğitimleri

Eğitim Yöntemleri

 • İnteraktif Katılımlı Eğitimler
 • Senaryo Tabanlı Eğitimler
 • Test ve Anket Uygulamaları
 • Görsel Malzeme Destekli Eğitimler

Kurumsal Dil Eğitimleri

 • İngilizce (Ana dili İngilizce uzman Amerikalı veya ingiliz eğitmenlerle)
 • Almanca (Alman eğitmenlerle)
 • Fransızca (Fransız eğitmenlerle)
 • İspanyolca (İspanyol eğitmenlerle)
 • Rusça (Rus eğitmenlerle)
 • Çince (Çin eğitmenlerle)
 • Diğer Diller (İtalyanca, Yunanca..vb)
 • Yabancılar için Türkçe (Türk eğitmenlerle)