ÇOCUKLARA ÖZEL İNGİLİZCE PROGRAMI


cocuklara ingilizce

Yabancı Öğretmenlerle Dersler, hem miniklere hem büyüklere!

Her şey erken yaşta başlar! Kendi alanlarında uzman farklı öğrenme stillerine aşina, pedagojik altyapıya sahip yabancı eğitmenlerimiz her düzeyde ve konuda öğrencilere yardımcı olmaya hazırdır.

Okuldaki yabancı dil dersleri doğrultusunda çocuğunuzun bilgi ve konuşma becerilerinin geliştirilmesi, sınavlara hazırlık aşamasında güçlenmesi, okuldaki yabancı dil dersleri yetersiz ise birlikte koyulacak hedef doğrultusunda çocuğunuza istediği dilde yetkinlik kazandırılması, tüm dersleri yabancı dilde olan öğrencilere mentorlük sağlanması ya da henüz okul çağına varan çocuklarınızın bir yetişkinden duyarak ve onunla konuşarak aktif bir şekilde dil öğrenmesini istiyorsanız bizimle temasa geçiniz.

Anadili yabancı olan eğitmenlerle (native) yapılan birebir eğitim genç öğrencilerin öğrenmeye karşı ilgilerini çekmeye yönelik düzenlenir. İlköğretim öğrencilerine nasıl çalışmaları ve kendilerini nasıl organize etmeleri gerektiği aktarılırken, liseye geçen ve yükü artan öğrencilere zaman yönetimi konusunda yardımcı olunur. Eğitmenlerimiz verdikleri eğitimin yanı sıra çalışma becerilerini ve taktiklerini öğretmeye de yardımcı olarak öğrencilerin daha üst seviyelere çıkmalarına yardımcı olurlar.

Ana dili yabancı olan özel eğitmenlerin verdiği birebir dersler, ilkokul öğrencileri, üniversite öğrencileri, çalışanlar ve diğer birçok mesleğe yönelik olarak kişiye özel düzenlenir. Bu düzenleme spesifik konular için özel danışmanlık, ödev koçluğu ve tez hazırlanması süreçlerine destek şeklinde olabilir. Her eğitimcimiz profesyonel beklentileri karşılar düzeyde tecrübeli, alanında yetkin ve üniversite mezunudur. Hepsinin eğitim sertifikası mevcuttur.

Lise düzeyinde eğitim genellikle belirlenmiş tek bir konu ya da farklı konu başlıkları altında bir araya toplanmış bireyin ihtiyaçlarına yönelik bir kombinasyon olabilmektedir.

Çocuklar için İngilizce program detayı

Birinci Ders: Giriş, alfabe, sayılar, heceleme. Nesneler: Mutfak. Sorular: Adın nedir? Tuz/kaşık/çatal nerede?

Aktivite: Alfabe heykelleri: Öğrenciler harfleri vücutlarıyla biçimlendiriyor.

İkinci Ders: Sayılar, renkler, erkek, kız. Nesneler: sınıf (pastel boya, makas) Direktifler: Merhaba/Hoşça kal, Dinle/Bak. Sorular: Bu kız/erkek mi? Makas nerede?

Aktiviteler: Odada yürü ve 'merhaba' de, hareket et sonra odadan ayrıl ve 'hoşça kal' de.

Üçüncü Ders: Renkler, sayılar, şekiller(çember, kare, üçgen). Nesneler: Sınıf(kalem, silgi, tahta) Direktifler: Aç/Kapa, Sil/Yaz. Sorular: Kitabı açabilir/kapayabilir misin? Sıra/silgi/kitap nerede?

Aktivite: Şekilli vagonlar yap, şekilleri kesip nasıl birleştirilip tren yapılacağını göster.

Dördüncü Ders: Nesneler: Sınıf(kapı, masa, sandalye) üzerinde/altında. Direktifler: Sıraya/masaya dokun. Topu masanın altına/üstüne koy. Sorular: Top masanın altında/üstünde mi?

Aktiviteler: Öğrencilerin gözlerini kapat ve topu odada bir yere sakla, gözlerini açınca topu bulmak zorundalar; oyunu sınıf objeleriyle eşleştiriyorlar.

Beşinci Ders: Vücut bölümleri(gözler, burun, kulaklar, ağız, kafa) büyük/küçük. Direktifler: Burnuna/kulaklarına dokun. Bana büyük/küçük çemberi göster.

Aktiviteler: Kafa, omuzlar, dizler ve ayak parmakları; hokus pokus; canavar oluştur.

Altıncı Ders: Vücut bölümleri(eller, ayaklar, parmaklar, ayak parmakları, dizler, omuzlar) fırlat/yakala. Direktifler: Bana top at. Deliğe top at. Sorular: Bana top atabilir misin?

Aktivite: Yüz şekillerini kes ve bir maske yap.

Yedinci Ders: Hayvanlar. Kapalı/açık. Direktifler: Işığı aç/kapa. Sorular: Fil/kuş/aslan hangi sesi çıkarıyor?

Aktivite: Çocuklara hayvanların nasıl davrandığını taklit et.

Sekizinci Ders: Tekrar.

Dokuzuncu Ders: Hayvanlar. İçerde/dışarıda. Aç, yorgun, mutlu, harika, iyi, normal. Direktifler: Suya atla, sudan dışarı atla. Sorular: Sepete topu koyabilir misin? Sepetten çıkarabilir misin? Nasılsın? Aç mısın?

Aktivite: Su/Kara.

Onuncu Ders: Sol, sağ, ileri, geri, dur, ayağa kalk, otur, etrafında dön, zıpla. Sayılar tekrar. Sorular: Kaç yaşındasın sen?

Aktivite: Öğrencilere zıplama, sağa-sola dönme, oturma, ayağa kalkma, etrafında dönme talimatları ver.

On birinci ders: Hava: Yağmurlu, bulutlu, rüzgarlı, karlı, güneşli, sıcak, güzel bir gün. Sorular: Hava nasıl? 

On ikinci ders: Günaydın, İyi öğlenler...

Aktivite: Ben kahramanım: atlayabilirim, saklanabilirim, yemek pişirebilirim, tırmanabilirim, yüzebilirim, uçabilirim, esneyebilirim.