TOEIC Hazırlık


TOEIC kursu profesyonel sertifikalı, deneyimli native speaker öğretmenlerle çalışılmaktadır. Dersler birebir veya küçük gruplar halinde yapılabilir.

Birebir Dersler
Birebir dersler kendi lokasyonunuzda (evininizde-iş yerinizde) veya One World Test’in Beşiktaş-Kozyatağı ofislerinde yapılabilir. Ders gün ve saatleri öğrencinin takvime uygun olarak organize edilir. Sabah 8.30 ile akşam 10 arasında her saat ders alınabilir. Detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

Küçük Grup Dersleri
Küçük grup dersleri One World Test’in Beşiktaş veya Kozyatağı ofisinde yapılmaktadır. Sınıflar maksimum 8 kişilik gruplardan oluşur. Dersler grubun istediği zaman ve programa göre planlanabilir.

Metodolojimiz
One World Test’te A’dan Z’ye farklı seviyelerde olmak üzere her öğrencinin kendi seviyesi ve almak istediği puana uygun olarak özel dizayn edilmiş programlar bulunmaktadır. TOEIC derslerine başlamadan önce seviye tespit sınavı uygulanır. Test sonuçları uzman eğitmen ve eğitim danışmanlarınca değerlendirilir. Testten alınan sonuç öğrencinin nereden başlaması gerektiğini göstermektedir. Uzmanlarca yaklaşık olarak ne kadar uzunlukta ve sıklıkta (haftada kaç saat-gün) bir program almaları gerektiği bilgisi öğrencilere verilir. TOEIC eğitmeni program süresince hedeflenen puana dönük olarak birçok değişik kaynak, materyal ve teknik kullanır.

TOEIC Nedir?
TOEIC ETS kurumu tarafından hazırlanmakta ve İngilizce düzeyini belirlemek amacıyla kullanılmaktadır. TOEIC çalışanların İngilizce yeterliliğini ölçmek için dünya genelinde en çok kullanılan sınavlardan biri olarak bilinmektedir.

TOEIC Sınavını Kimler Alır?
Değişik sektörlerde çalışan herkes TOEIC sınavına girebilir.
-Bankacılık sektörü, restoranlar, bağlantılı sektörler, hastaneler ve benzer alanlarda çalışanlar ve İngilizce gerektiren her meslek
-İşe girişlerde İngilizce düzeyinin belgelenmesi
-Terfi ve eğitimler

TOEIC Sınavı Nasıl Puanlandırılır?
TOEIC, 2 farklı testi içerir. Dinleme ve Okuma testi 990 üzerinden değerlendirilirken ayrı bir sınav olan TOEIC konuşma ve yazma sınavına tercihen girilebilir. Ayrıca başlangıç- orta seviye arası öğrenciler için TOEIC Bridge isimli başka bir test bulunmaktadır. Dinleme ve Okuma bölümlerinden oluşur ve 160 skor üzerinden değerlendirilir. Testlerin hiçbiri için negative bir puan bulunmamaktadır. Toplam puan dinleme ve okuma skorundan oluşmaktadır.

TOEIC Eğitim Materyalleri
One World Test’te deneyimli TOEIC uzmanlarımızca bize özel, kurumumuzda geliştirilmiş müfredatımız bulunmaktadır. Bu müfredata ek olarak, öğretmenler dersleri ek materyaller ile destekler. Öğrencinin seviyesi ve hedefine göre malzeme seçimi ve zorluk derecesi değişir. Öğretmen tarafından hazırlanan kelime, yazma, okuma, dinleme malzemelerinin yanı sıra diğer temel TOEIC kitap ve materyalleri ilave olarak kullanılır. Pek çok uygun TOEIC kitabı bulunmaktadır. One World Test’in kullandığı ana kaynaklardan biri Longman olmakla birlikte Barron’s, Kaplan ve diğer yayınevlerinin pek çok kitabı ile de desteklenir.

TOEIC Faydalı Linkler
Resmi TOEIC websitesi: https://www.ets.org/toeic TOEIC Okuma Egzersizleri ve Pratik Testleri: http://www.examenglish.com/TOEIC/toeic_reading7.htm http://www.oxfordenglish.com.br/elearn/newtoeic/toeic_reading.asp http://www.canpacificcollege.com/toeictest/reading5/toeic-directions5.php http://englishtestprepreview.com/toeic-test-your-english/toeic-reading-comprehension TOEIC Dinleme ve Okuma Pratik Testleri: https://www.etsglobal.org/Tests-Preparation/The-TOEIC-Tests/TOEIC-Sample-Tests/TOEIC-Listening-and-Reading-Sample-test https://www.englishclub.com/esl-exams/ets-toeic-practice-1.htm TOEIC Kelime Bilgisi, Dinleme, Okuma ve Tüm Pratik Testler: https://www.goodwinenglish.com/studentcenter/courses/free-trial-lessons/